1 Şubat 2012 Çarşamba

Büyük Beden'de Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Kaç beden olduğumuza takılıp kalmayalım önemli olan kendimize uygun kıyafetleri seçmeye özen göstermektir. Fazlalıklarımızı saklamak, kıyafetimizin üzerimizdeki duruşunu daha şık ve alımlı göstermek için küçük hilelerle başvurmamız mümkündür. Kesinlikle şunu da unutmamak gerek sağlıklı bir yaşam sürmek için ideal kilomuzu korumalıyız; ama sağlık konularıyla ilgili fazla kilolarımızı da takıntı haline getirerek şu kısa hayatı bunalımlar içinde yaşamamalıyız. Ayrıca kilolarımızla ilgili olarak çevremizde ki insanların olumsuz düşüncelerinden de etkilenmemeliyiz çünkü kimseye açıklama yapmak zorunda değiliz ve bütün bunlardan etkilenerek içimize kapanarak, mutsuzluk kapanına sıkışıp kalmamalıyız. Ayrıca kim demiş ki herkes 34-36-38 beden olacak diye bu başta doğanın kanununa aykırı herkesin kendi güzelliği ve kendine özgü bir tavrı var. Şuan ki piyasa da birçok firma 36-38-40 beden üretim yapmakta olduğu için 42 ve üzeri bedenler maalesef büyük beden olarak algılanıyor. Bizim ülkemizin ve toplumumuzun genel olarak yapısı balıketli bir toplum; ama toplumuza moda diye dayatılan şeyin sadece sıfır bedenden ibaret olduğudur ve bundan dolayıdır ki kendimizi kıyafet seçme konusun da kısıtlanmaktayız; dikkat ederseniz her hangi bir mağazaya gittiğimiz de medium, large,xl bedenler genelde bitmiş olup indirimde ise xsmall ve small bedenler kalmıştır.Bunun için ne olursa olsun önemli olan şey kendimize uygun ürünleri seçerek mutlu yaşamasını bilmektir...

Bunun için ufak ama işe yarayan büyük beden giymenin tüyoları;Karın problemi olmayanlar trençkot seçimini belden oturan ve kemerli modellerle yapabilirler. Karın bölgesi problemli olanlar ise bele oturmayan daha düz kesimli modelleri tercih etmeliler.
 


 


Sortif giyinmeyi sevenler, büyük bedenler için özel tasarlanan jean pantolonları sevimli karakterlerle birlikle kombinleyebilirler

Boyuna pili detaylı bu elbiseyle karın bölgesindeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz.

Boyfriend jean pantolonlar, model olarak salaş olduğundan dolayı vücut yapınıza kolaylıkla ayak uyduracaktır.

Peter Pan yakalı bu günlük elbiseyi opak çorap ve düz botlarla kombinlemeyi deneyin.Kol ve omuz problemleri olanların en çok sakındığı sıfır kollu elbise ve bluzlar, şık bolerolarla hem kiloları yok ediyor, hem de havalı görünmenizi sağlıyor.


Ceket-etek takımlar büyük bedenleri daha ince gösterecek. Etek boyunu diz hizasında ya da altında tercih etmelisiniz.

Çizgili kumaşlı elbiseleri tercih ederek hem ince, hem de şık görünebilirsiniz. Zıt renkli kemer, çanta ve ayakkabılarla kombinasyonunuzu tamamlayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder